Blog

قیمه عربی

قیمه عربی

مواد لازم:

گوشت گوسفند ۲۰۰ گرم

نخود ۲۰۰ گرم

پیاز ۲ عدد

رب گوجه فرنگی ۴ قاشق غذاخوری

زعفران دم کرده ۴ قاشق غذاخوری

پودر دارچین ۲ قاشق چایخوری

کره ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه :

نخود ها را از یک روز قبل بشویید و در آب بخیسانید ، نخود را پخته و آماده نگه دارید. با این کار غذا زودتر آماده میشود.

گوشت را بشویید و به قطعات دلخواه خرد کنید ، یک عدد پیاز را خرد کرده و به همراه گوشت داخل قابلمه تفت دهید. زردچوبه را افزوده و مواد را هم بزنید تا گوشت کمی سرخ شده و از حالت خامی دربیاید.

حالا نخود پخته را هم اضافه کنید.در ادامه ۸ لیوان آب بریزید و بعد از جوشیدن مواد در قابلمه را بگذارید و اجازه دهید با حرارت ملایم بپزد.

بعد از پخته شدن کامل گوشت آن را از روی حرارت بردارید و از صافی عبور دهید. آب گوشت را جدا کرده و در ظرف دیگری نگه دارید ، بقیه مواد را با یک گوشت کوب خوب بکوبید تا کاملا له شود.

تابه ای را روی حرارت بگذارید و کمی روغن بریزید ، یک عدد پیاز را خرد کرده و سرخ کنید ، نمک و فلفل را اضافه کنید و بعد از طلایی شدن رب را اضافه کنید و تفت دهید.

در ادامه زعفران و دارچین را هم اضافه کنید و هم بزنید. در مرحله بعد گوشت کوبیده شده را بریزید و با مواد مخلوط کنید تا عطر و طعم بگیرد، در آخر آب گوشت را افزوده و هم بزنید.

اجازه دهید مواد بجوشد و به غلظت برسد.بعد از این که خورش غلیظ شد و جا افتاد آن را در ظرف مورد نظر بکشید و ۲ قاشق کره روی آن بریزید.خورش را با مقداری پیاز داغ تزیین کرده و با برنج میل کنید.

Leave a comment

کلمه موردنظر را وارد کنید