Blog

اسپاگتی با سس پستوی اسفناج و کوفته بوقلمون

اسپاگتی با سس پستوی اسفناج و کوفته بوقلمون

مواد لازم:
سپاگتی: ۴۰۰ گرم
مواد کوفته بوقلمون:
تخم مرغ: ۱ عدد
پنیر فتا: (خرد شده) ۲ قاشق سوپ خوری
برگه زردآلو: به مقدار لازم
آب انگور: ۱/۴ فنجان
سیر: ۲ حبه
پیاز: (ریز خرد شده) ۱/۴ فنجان
نان: (قسمت های سفت گرفته، خرد شده ) ۲ برش
گوشت بوقلمون: ۴۵۰ گرم
نمک و فلفل: به مقدار لازم
برگ اسفناج: (خرد شده) ۲ قاشق غذاخوری
مواد سس پستوی اسفناج:
نمک و فلفل به مقدار لازم
پنیر پارمیجانو: (پارمیزان یا پارمسان) رنده شده ۱/۴ فنجان
روغن زیتون: ۱/۴ فنجان
گردو (بو داده ): ۱/۴ فنجان
سیر: ۲ حبه
برگ اسفناج: ۲ فنجان
طرز تهیه:
سیر را با چاقو خرد می کنیم و سپس داخل غذا ساز بریزید . گردوها را هم اضافه کنید و کمی بزنید. اسفناج را هم اضافه کنید و یکی دو بار دیگر هم بزنید. آهسته روی مخلوط روغن زیتون بریزید تا خود را بگیرد. پستو را از غذا ساز خارج کنید و هم بزنید و تا مخلوط شوند. سس پستو را با همراه پاستا داغ سرو کنید و اگر لازم بود کمی از آب پخت پاستا به آن اضافه کنید. تار قیق تا شود.
کوفته بوقلمون
از قبل کباب پز فر را داغ کنید و کف یک سنی فر را با اسپری نچسب آشپزی چرب کنید. در یک کاسه یا ظرف، کوچک، آب انگور را روی زردآلو و کرنبری خشک شده بریزید و ۵ تا ۱۰ دقیقه کنار بگذارید. در یک تابه روی حرارت متوسط، پیاز و سیر را ۶ دقیقه تفت می دهیم تا پیازها نیمه شفا شوند. گوشت بوقلمون را با باقی موادهمچنین زردآلو آب انگور و مخلوط پیاز و سیر در یک کاسه ی بزرگ مخلوط کنید و سعی کنید زیاد هم نزنید چون این کار باعث می شود کوفته ها سفت و خشک شوند. مخلوط را به شکل کوفته های ۲.۵ سانتی متری در بیاورید و در سینی فر بچینید سپس آنها را ۱۵ دقیقهدر طبقه ی وسط زیر کباب پز فر قرار دهید. زمانی که کوفته ها در فر هستند حواستان به آنها باشد چون به آسانی می سوزند. برای اینکه روی آنها قهوه ای شود و مطمئن شوید کامل پخته اند ممکن است لازم باشد آنها را روی طبقه ی بالاتر فر قرار دهید.
پاستا را مطابق دستور روی بسته بپزید و آبکش کنید و با سس پستو و مخلوط کنید. سپس کوفته ها را به آن اضافه کنید. و در سرو کنید.

Leave a comment

کلمه موردنظر را وارد کنید