اسکمو آلبالویی

آشپزیدسرها

مواد لازم:

آلبالو خشکه  ۲۵۰ گرم

آب  ۴ لیوان

شکر  ۱ قاشق

نمک و گلپر  یک قاشق چای خوری

طرز تهیه:

برای تهیه این بستنی خوشمزه و تابستانی ابتدا آلبالو ها را خوب بشورید بدین منظور آلبالو خشکه ها را درون ظرفی بریزید و مقدار آب روی آن ریخته و بگذارید تا تمام شن و سنگ ریزه های که در آن وجود دارد بیرون آید. برای این کار حدود دوساعت زمان کافی می باشد آلبالو ها را آبکش کنید بشورید و کنار بگذاری.

آلبالو های نرم شده را درون قابلمه ای لعابی بگذارید  و روی آن آب بریزید، میزان آب بسته به مقدار آلبالو هایتان و همچنین تعداد لیوان هایی که میخواهید تهیه کنید دارد. مثلا برای ۲۵۰ گرم آلبالو  برای چهار عدد لیوان یک بار مصرف چهار لیون آب یک مصرف نیاز است.

اگر دوست دارید که اسکمو شما ملس تر باشد می توانید از آلو جنگلی نیز استفاده کنید این کار کاملا سلیقه ای می باشد. حدود دو قاشق از شیره آلو جنگلی را می توانید در این مرحله به آلبالو ها اضافه کنید.

سپس یک قاشق چای خوری گلپر به مواد اضافه کنید حواستان باشد که میزان گلپر زیادی نریزید زیرا این کار باعث می شود تا بستنی شما تلخ شود.

سپس در ادامه نصف قاشق چای خوری نمک به موادتان اضافه کنید و در ادامه یک قاشق غذاخوری شکر سپس قابلمه را  روی شعله گاز قرار دهید تا آلبالو ها بجوشد حواستان باشد که آلبالو ها بیش از حد نپزند زیرا در این صورت هسته آلبالو از خود آلبالو جدا می شود و بستنی ظاهر خوبی نخواهد داشت.

مطلب پیشنهادی:   سمبوسه آسیایی

بعد از این که آلبالو ها رنگ خود را پس دادن و چند غل خوردند زیر قابلمه را خاموش کنید و بگذارید تا خنک شود.

طعم مایع اسکمو را بچشید اگر دوست دارید شیرین تر بشود به آن شکر اضافه کنید و اگر دوست دارید مزه نمک و گلپر آن بیشتر باشد ، نمک و گلپر اضافه کنید.

می توانید در این مرحله آلبالو ها را از صافی رد کنید و آب آلبالو را از خود آلبالو جدا کنید در ادامه آلبالو ها درون لیوان هایتان بریزید سپس آب آلبالو را به آن اضافه کنید و یا اینکه مایع خنک شده را یک راست درون لیوان یا قالب بستنی تان بریزید .

چوب بستنی را درون لیوان ها بگذارید حواستان باشد که چوب بستنی تا انتها لیوان برود.

نوشته‌های تازه

, ,
نوشتهٔ پیشین
انچیلادای لوبیا و پنیر
نوشتهٔ بعدی
ژله قلبی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست