افراد بهبودیافته دوباره به کرونا مبتلا می‌شوند؟

ویروس کرونا
بدون دیدگاه

بسیاری از کسانی که موفق به درمان بیماری کرونای در خود شده‌اند، این سؤال را دارند که آیا ممکن است دوباره به آن مبتلا شوند.

به گزارش خبرنگار حوزه کلینیک گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، ویروس کرونای جدید که از چین آمده هم‌اکنون بیش از ۸۰ هزار نفر در سراسر جهان را آلوده کرده و تاکنون حدود ۲۸۰۰ جان‌باخته داشته است، آنچه که ذهن همه مردم را این روز‌ها به خود مشغول کرده است، این است که آیا فرد بهبود یافته دوباره ویروس کرونا را می‌گیرند یا خیر؟

تعداد موارد تأیید شده شیوع ویروس کرونا در سراسر چین و در دنیا دیده می‌شود و شیوع این بیماری هم‌اکنون در سراسر جهان در حال گسترش است.

مهندس یونگ اووی استاد بیماری‌های عفونی دانشکده پزشکی در سنگاپور، به ایالات متحده اظهارکرد: باتوجه به اینکه اطلاعات مربوط به ویروس کرونا جدید است، نمی‌توان گفت بدن بیماران بهبود یافته تا چه مدت در برابر ویروس کرونا از آن‌ها محافظت می‌کند؟

او گفت: التهاب کوید_۱۹ بسیار بالاست.

لی مدیر پیشگیری و درمان پنومونی در بیمارستان دوستی چین ژاپن در پکن، گفت: اجساد افرادی که آلوده هستند، برای مبارزه با ویروس آنتی‌بادی تولید می‌کنند.

**توصیه به افراد بهبود یافته از ویروس کرونا

لی به افرادی که دارای ویروس کرونا هستند، تأکید کرد: باید توصیه‌های بهداشتی را رعایت کنند، شستن دست‌ها برای این افراد بسیار مهم است، در افراد دیگر آنتی‌بادی نمی‌تواند در مدت طولانی دوام آورد.

او همچنین اضافه کرد: ممکن است کسی که ویروس کرونا گرفته و بهبود یافته دوباره به آن مبتلا شود.

** قبل از بروز علائم در فرد مبتلا، ویروس کرونا انتقال می‌یابد؟

مطلب پیشنهادی:   تعداد مبتلایان کرونا به تفکیک شهرهای خوزستان / اهواز، در صدر آمار ابتلا

به گفته مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها، امکان انتقال و گسترش ویروس کرونا قبل از ظاهر شدن علائم در فرد مبتلا به این ویروس وجود دارد.
متخصصان برای کمک به مبارزه با ویروس کرونا، به مردم در سراسر انگلیس گفتند که هنگام عطسه از یک دستمال یا آستین برای پوشاندن دهان خود استفاده کنند و از پوشاندن دهان و بینی با دست خودداری کنند. اگر از دستمال استفاده کردند، در اولین فرصت آن را در سطل زباله قرار بیاندازند و اگر در دسترس نیست، دستان خود را مرتباً با آب و صابون یا با مواد ضدعفونی کننده بشویند.

نوشته‌های تازه

, , , , ,
نوشتهٔ پیشین
چگونه یک ماسک را بپوشیم، استفاده کنیم، در بیاوریم و دور بیاندازیم؟
نوشتهٔ بعدی
وروس کرونا چه علائمی دارد؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید