Blog

حلوای زنجبیلی

حلوای زنجبیلی

مواد لازم:

پودر زنجبیل ۱ قاشق سوپ خوری

آرد گندم ۱ پیمانه معادل ۱۲۵ گرم

پودر قند ۱ پیمانه معادل ۱۰۰ گرم

پودر هل ۱ قاشق چایخوری

پودر گردو یا بادام و یا پسته ۱/۳ پیمانه معادل ۵۰ گرم برای تزیین

روغن جامد و کره مجموعا ۷۰ گرم

طرز تهیه:

برای درست کردن حلوای زنجبیلی باید آرد را چند بار الک کنیم .بعد از اینکه آرد را الک کردید و مواد لازم برای حلوا را آماده کردید.قابلمه مناسبی را روی حرارت ملایم قرار دهید و آرد را داخل آن بریزید و مدام هم بزنید تا به مدت نیم ساعت تفت بخورد و بوی خامی آن گرفته شود.

رنگ آرد حلوا زنجبیلی نباید در حین تفت دادن تغییر بکند، پس حرارت را کم کنید. بعد ازاینکه بوی خامی آرد گرفته شد ، آن را یکبار دیگر هم الک کنید.

سپس مجددا به داخل قابلمه برگردانید و مخلوط کره و روغن جامد رابه آرد اضافه کنید و به تفت دادن ادامه دهید تا مواد منسجم شوند و به رنگ طلایی در بیایند و روغن کاملا جذب آرد شده باشد.

بعد از سپری شدن این مراحل حرارت را خاموش کنید و اجازه دهید تا مخلوط آرد حلوا خنک شوند.

بعد از کمی خنک شدن آرد ،هل و پودر زنجبیل را به آن اضافه کنید و کمی هم بزنید تا کاملا به خورد آرد برود.

پودر قند را الک کنید و وقتی که آرد هنوز ولرم است ، پودر قند را به آن بیفزایید و خوب هم بزنید تا پودر قند جذب مواد آرد شود.

بعد از خنک شدن مواد حلوا ،در مرحله بعد یک ظرف مستطیل شکل را انتخاب کنید و کف آن را با کاغذ روغنی بپوشانید و مواد حلوا را داخل ظرف بریزید.

با کف قاشق روی حلوا را فشار دهید تا صاف شود و بعد روی آن پودر گردو ، بادام و یا پسته بریزید و به مدت نیم ساعت حلوا را داخل فریرز قرار دهید. وقتی حلوا کاملا خنک شد ،با چاقو آن را برش بزنید و به هر شکلی که دوست داشتید مدل دهید.

چون این مدل حلوا بافت ترد و شکننده ای دارد، خیلی آرام کاغذ روغنی کف قالب را بیرون بیاورید و برش های حلوا را داخل ظرف مورد نظرتان بچینید.

 

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

Leave a comment

کلمه موردنظر را وارد کنید