Blog

سالاد مرغ پاییزی

سالاد مرغ پاییزی

سالاد مرغ پاییزی

مواد لازم

سینه مرغ ۲ عدد

نمک و فلفل به مقدار کافی

کاهو ۱ دسته بزرگ

گلابی ۲ عدد

زرشک ۱ پیمانه

گردو (کمی بو داده شده) ۱ پیمانه

پنیر فتا خرد ۱/۲ پیمانه

برای سس بالزامیک:

سرکه بالزامیک ۳ قاشق غذاخوری

سس خردل ۱ قاشق غذاخوری

سیر رنده شده ۱ حبه

روغن زیتون ۱/۲ پیمانه

نمک ۱/۴ قاشق چایخوری

فلفل ۱/۸ قاشق چایخوری

سالاد مرغ پاییزی غذایی سبک و لذیذ است که به ویژه در فصل پاییز میتواند سفره های شما را رنگین کند.  زرشک قرمز، کاهوی سبز، گردوی طلایی و گلابی زرد جلوه بسیار زیبایی به سالاد مرغ پاییزی میدهند. وجود سینه مرغ هم باعث میشود سالاد شما یک وعده غذای کامل و مغذی باشد. در ضمن با کمی پنیر فتا و سس بالزامیک سالاد طعمی عالی پیدا میکند. تهیه سالاد مرغ پاییزی خیلی راحت است و وقت چندانی هم نمیگیرد. برای تزیین آن هم میتوانید کمی از گردو و گردو را نگه دارید و در آخر با آنها روی سالاد را تزیین کنید.

طرز تهیه

ابتدا، سینه مرغ ها را تمیز کنید و به صورت طولی نصف کنید تا ۴ لایه نازک مرغ داشته باشید. دو طرف مرغ را به مقدار دلخواه نمک و فلفل بپاشید. داخل یک تابه بزرگ ۱ قاشق روغن زیتون بریزید و آن را روی شعله متوسط قرار دهید. هر طرف از ورقه های مرغ را حدود ۳-۴ دقیقه تفت بدهید. تا کاملاً پخته شوند. سپس آنها را به تخته گوشت منتقل کنید و بگذارید مرغ تا تهیه بقیه بخش های سالاد خنک شود. در آخر آن را به صورت تکه های کوچک خرد کنید.

در تابه دیگری، گردوها را حدود ۵ دقیقه بو بدهید (مرتب هم بزنید) تا طلایی رنگ شوند. سپس آنها را از روی شعله بردارید بگذارید خنک شوند.

کاهو را بشویید و خرد کنید و در کاسه بزرگی بریزید. گلابی را اسلایس کنید و به آن اضافه نمایید. پس از آن، زرشک، گردوی بو داده، پنیر فتا (خرد شده) و مرغ های خرد شده را اضافه کنید و همه مواد را زیر و رو نمایید.

مواد لازم برای سس، یعنی سس بالزامیک، خردل، روغن زیتون، سیر رنده شده، نمک و فلفل را در شیشه در دار بریزید. درب شیشه را ببندید و آن را تکان دهید تا سس آماده شود. سس بالزامیک را روی سالاد مرغ بریزید و از آن لذت ببرید.

 

 

Leave a comment

کلمه موردنظر را وارد کنید