Blog

قهوه ای که سریع لاغر میکند

قهوه ای که سریع لاغر میکند

ماجرای لاغری سریع و آسان با قهوه:

بعضی از تحقیقات جدید نشان می دهد که مصرف قهوه به طور منظم می تواند به کاهش وزن کمک کند زیرا در قهوه موادی وجود دارد که باعث افزایش سوخت و ساز بدن و چربی سوزی به ویژه در ناحیه دور شکم می شود و به این ترتیب فرد با مصرف روزانه آن می تواند به سرعت وزن کم کند. در این قسمت  اطلاعات جالبی در مورد قهوه و لاغری در اختیار شما قرار خواهیم داد.

قهوه لاغری

قهوه های لاغر کننده را بشناسید:

انواع قهوه هایی که موجب لاغری می شوند به شرح زیر است :

قهوه ی اسپرسو:

قهوه ی اسپرسو، قهوه ای بسیار تلخ و تیره است که برای تهیه آن از میان دانه های قهوه ی آسیاب شده، آب داغ پر فشار را عبور می دهند. قهوه ی اسپرسو یک نوشیدنی کم کالری بوده و در هر ۳۰ گرم، تقریبا ۳ کالری دارد.

نوشیدن یک جرعه اسپرسوی حاوی کافئین قبل از ورزش، باعث تحریک سیستم عصبی مرکزی و بهبود عملکرد ورزشی شده و باعث سوزاندن کالری بیشتر در هر تمرین می شود.

نوشیدن اسپرسو، اشتهای شما را نیز کاهش دهد و کالری مصرفی در وعده ی غذایی بعدی و کل کالری مصرفی روزانه را کاهش می دهد.

مصرف کافئین اسپرسو سبب افزایش تولید گرما در بدن و باعث افزایش کالری سوزی می شود.

قهوه سبز:

قهوه سبز به قهوه تفت داده نشده و خام و سبز رنگ می گویند. عنصر کلیدی موجود در قهوه سبز، یک ترکیب طبیعی بسیار مهم به نام اسید chlorogenic است که با آزاد کردن گلوکز در بدن و افزایش سوخت و ساز و یا سوزاندن چربی موجود در کبد و تبدیل آن به انرژی باعث کم شدن چربی ها می شود.

این ماده به سوختن چربی در شکم و اطراف کمر شما کمک فراوانی می کند و باعث می شود که بین وعده های غذایی احساس سیری داشته باشید.

می توان قهوه سبز را به شکل کپسول مصرف نمود. ترکیب قهوه سبز با یک رژیم غذایی سالم و ‏ ورزش ‬ می تواند نتایج خود را بهبود بخشد.

اگر قهوه سبز بیش از اندازه مصرف شود نه تنها مفید نیست بلکه مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت.

قهوه گانودرما:

قهوه گانودرما ترکیبی از پودر قهوه و پودر گانودرمای سرخ است و گزینه مناسبی برای طرفداران قهوه و کسانی که از طعم قهوه لذت می برند، می باشد.

مصرف قهوه گانودرما برای لاغری به این صورت است که باید هر روزه در دو نوبت صبح و عصر به طور مرتب مصرف شود و کم کم بعد از روز ۱۴ اثرات آن مشخص خواهد شد.

قهوه عربیکا:

قهوه عربیکا دارای دانه ها کوچک و رنگ روشنی بوده و کیفیت بالایی دارد و به عنوان خوش طعم ترین قهوه جهان شناخته می شوند. کافئین موجود در قهوه عربیکا به افزایش متابولیسم بدن کمک کرده و باعث لاغری و کاهش وزن می شود.

دلیل تاثیر قهوه بر لاغری و کاهش وزن:

قهوه میتواند شما را در لاغری یاری کند.

کالری سوزی بیشتر با مصرف قهوه:

مصرف قهوه می تواند باعث کالری سوزی بیشتر بدن شود. کافئین، افزایش سوخت و ساز بدن را در پی خواهد داشت و به طور خودکار وزن شما کاسته خواهد شد.

مصرف قهوه و تحریک چربی قهوه ای بدن:

تحقیقات همچنین به این نتیجه رسیده است که قهوه، چربی قهوه ای موجود در بدن را تحریک می کند. چربی قهوه ای چربی است که بیشتر در قسمت گردن و شکم قرار گرفته است. این نوع چربی مسئول تولید گرما در بدن است. البته قهوه همچنین می تواند چربی های سفید را هم کاهش دهد اما نه به اندازه ی چربی قهوه ای.

مصرف قهوه و کاهش چاقی:

چاقی و افسردگی با هم مرتبط هستند، افراد افسرده یا کم اشتها می شوند، یا بیش از اندازه غذا می خورند. کم تحرکی و انزوا طلبی آنها نیز باعث سوخته نشدن غذای مصرفی در بدن و تبدیل به چربی می گردد. نوشیدن قهوه باعث تغییر در مرکز دوپامین مغز و ایجاد احساس سرخوشی و شادی می شود و در بهبود خلق و خو و رفع افسردگی بسیار مفید است.

مصرف قهوه و پاکسازی بدن:

قهوه مدر است و باعث افزایش دفع ادرار، دفع سموم از بدن و پاکسازی کبد و کلیه ها می شود. مصرف قهوه سبب می شود مواد سمی و نمک اضافی از بدن خارج شده و فرد کمتر مبتلا به انواع بیماری های مزمن و چاقی گردد.

افزایش سوخت و ساز بدن با مصرف قهوه:

کافئین موجود در قهوه به مبارزه با میکروب کمک می کند و حاوی آنتی اکسیدان است. یکی از علت هایی که قهوه باعث کاهش وزن می شود، این است که کالری، چربی و کلسترول ندارد، بلکه حاوی آنتی اکسیدان است که به افزایش سوخت و ساز کمک می کند. قهوه همچنین سیستم ایمنی را سالم و قوی نگه می دارد.

فعالیت بدنی بیشتر با مصرف قهوه:

قهوه سیاه باعث می شود که شما فعالیت بدنی بیشتری داشته باشید و انرژی بالاتری را احساس کنید و در نتیجه میزان وزن حاصل از آب را در بدن کاهش می دهد.

بهترین طریقه مصرف قهوه برای لاغری:

برای اینکه از خواص قهوه برای لاغری و چربی سوزی استفاده نمایید، شما باید قهوه طبیعی را با آب مصرف کنید و هیچ طعم دهنده ای مثل شکر، کرم، خامه، شیر و غیره را به آن اضافه نکنید، زیرا همه این ها کالری دارند و هدف کاهش وزن را در شما به هم می ریزند.

قهوه های بسته بندی شده که سریع درست می شوند و در بازار به فروش می رسند، قهوه های خوبی نیستند زیرا حاوی مواد شیمیایی، نگهدارنده و مقدار زیادی شکر هستند و اثر آن ها فقط آسیب به بدن است.

برای کاهش وزن، باید چقدر قهوه مصرف کرد ؟

تحقیقات نشان می دهد که کافئین برای بدن مفید است. هنگامی که صحبت از قهوه سیاه می شود که هیچ کالری و چربی ندارد، می توانید آن را به صورت روزانه مصرف کنید اما مصرف آن نباید بیشتر از دو فنجان در طول روز باشد.

فواید قهوه در کوتاه مدت شامل:

کاهش اشتها، افزایش انرژی برای ورزش و افزایش سرعت سوخت و ساز است اما نوشیدن مقدار زیادی قهوه به اندازه بیش از دو فنجان، سالم محسوب نمی شود.

البته باید دقت کنید که صرفاً خوردن قهوه، باعث کاهش وزن نخواهد شد و در کنار آن باید ورزش کنید و رژیم غذایی سالم داشته باشید و پرخوری خود را کنترل کنید تا کاهش وزن اتفاق بیفتد.

نکته مهم :

درست است که قهوه به کاهش وزن کمک می کند و فواید زیادی برای بدن دارد اما باید مراقب میزان مصرف خود باشید زیرا مصرف قهوه زیاد و در طولانی مدت؛ عاملی برای افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی خواهد بود.

مصرف بیش از حد قهوه باعث تحریک اعصاب، تهوع، گیجی، کاهش تمرکز و آسیب به ارگان های بدن می شود.

Leave a comment

کلمه موردنظر را وارد کنید