لازانیا گوشت

آشپزیغذاهای مدرن
بدون دیدگاه
مواد لازم:
گوشت چرخکرده نیم کیلو
پیاز دو عدد متوسط
رب گوجه ۴-۵ قاشق غذاخوری
فلفل دلمه
سس بشامل
لازانیای نیمه آماده یک بسته
پنیر موزارلا نیم کیلو و کمی پنیر پارمزان
سس بشامل دو پیمانه (برای تهیه سس بشامل به این لینک مراجعه کنید)
ادویه لازانیا که داخل بسته اش هست و نمک و فلفل
مراحل تهیه لازانیای گوشت:
پیاز رو خرد میکنیم و با کمی روغن و زردچوبه تفت میدیم. اونقدری که سبک و طلایی شه. پیاز رو تفت میدیم. گوشت رو به پیاز ها اضافه میکنیم و مجددا با حرارت خیلی ملایم تفت میدیم. گوشت رو به پیاز اضافه میکنیم. رب رو در ظرفی جدا گانه در کمی روغن تفت میدیم و به گوشت اضافه میکنیم. من فلفل دلمه رو معمولا با پیاز تفت میدم ولی اینجا فراموش کردم و به همراه رب تفتش دادم و با ادویه ها به مواد اضافه کردم.
ظرفی رو که اندازه مناسبی داره و طاقت دمای فر رو هم داشته باشه انتخاب کنید. کف و دیواره هاش رو کاملا چرب میکنیم. ابتدا یک لایه لازانیا رو میچینیم و روش کمی پنیر میریزیم و بعد مواد گوشتی رو اضافه میکنیم. روی مواد گوشت سس بشامل رو پخش میکنیم و باز کمی پنیر روی سس میریزیم و لایه ی بعدی لازانیا رو میچینیم. کف ظرف رو جرب میکنیم و یک لایه برگ لازانیا رو میچینیم و کمی پنیر موزارلا میریزیم و روش مواد رو میریزیم.
مجددا لایه ها رو تکرار میکنیم که ظرف پر شه. روی لایه ی آخر لازانیا مواد گوشتی رو کامل پخش میکنیم (چون ظرف من بزرگ بود مواد گوشتم کم اومد و روی لایه آخر کمتر ریختم و به همین دلیل بعد از پخت گوشه های لازانیای لایه بالا کمی خشک شد) و روش رو با پنیر ها میپوشونیم. مواد گوشتی رو به مقدار کافی روی لازانیا ها رو بپوشونید که بعد از پخت گوشه ها خشک نشه.روی لایه ی آخر هم مواد رو میریزیم و روش هم پنیر ها رو میپاشیم. بعد هم میذاریم توی فر با دمای ۲۰۰ درجه برای حدود ۴۰ دقیقه بپزه. البته فرها باهم متفاوتن و ممکنه در فر شما دمای کمتر و بیشتر طول بکشه.
چه کنیم لایه های لازانیا از هم باز نشه؟ نکته ی وا نرفتن لایه های لازانیا استفاده از پنیر در زیر و روی تمام لایه هاست. این کار باعث میشه لایه به هم بچسبن.
مطلب پیشنهادی:   کیک کاسترد بدون فر

نوشته‌های تازه

نوشتهٔ پیشین
شامی کباب
نوشتهٔ بعدی
کشک بادمجان

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید