Blog

مرغ برشته مراکشی

مرغ برشته مراکشی

مواد لازم:

سینه مرغ ۴ عدد

روغن زیتون  ۵ ق غ

سیر ۳ یا ۴ حبه

گشنیز و جعفری  ۱۰۰ یا ۲۰۰ گرم

آبلیمو  ۵ ق غ

پودر گشنیز یک ق چ

پودر فلفل قرمز  یک ق چ

نمک یک ق چ

پودر زیره  سبز  نصف ق چ

طرز تهیه:

در مرحله اول باید به سراغ تهیه سس این مرغ جذاب و خوشمزه بروید برای این کار ابتدا روغن زیتون ، پودر گشنیز ، پودر فلفل قرمز و نمک ، سیر ، پودر زیره ، آبلیمو را داخل میکسر بریزید و و آن ها را میکس کنید تا کاملا یک سس یک دست به شما بدهد می توانید برای راحتی کارتان ۲ تا ۴ قاشق آب و یا سرکه درون این مواد بریزید. این کار کاملا سلیقه ای می باشد.

در ادامه گشنیز و جعفری را خرد کنید و در یک کاسه بزرگ برزید سپس مایع سسی که حاضر شده است را درون کاسه جعفری و گشنیز بریزید و ترکیب کنید.

در این مرحله باید سینه های مرغتان را خوب بشورید و تمیز کنید سپس استخوان آن ها را خارج کنید و از سمت پهنای آن مرغ را ۳ برش بزنید تا لایه های نازک تری از سینه مرغ داشته باشد.

سینه های مرغی که برش زده اید را درون کاسه شمال سس بریزید و کمی برش های مرغ را تکان دهید تا مواد سس به خورد مرغ ها برود.

بعد از اینکه  مرغ ها را چیدید روی کاسه و یا ظرفتان را سلفون بکشید و آن رادرون یخچال بگذارید تا حدود ۴ ساعت استراحت کند و مواد به خورد مرغ ها برود میزان زمانی که مرغ ها درون یخچال می ماند بسیار مهم است شما می توانید این مواد را شب تههیه کرده و صبح آن ها را کباب کنید این باعث می شود تا مرغ شما خوشمزه تر شود.

حال مرغ ها را از کاسه خارج کرده و درون تابه چرب شده با روغن بگذارید تا سرخ و همچنین بپزدو می توانید در این مرحله از گریل نیز استفاده کنید دو طرف مرغ هایتان را سرخ کرده و یا گریل کنید.

مرغ شما حاضر است می توانید آن را با جعفری و گشنیز سرو کنیدو یا از گوجه گیلاسی استفاده کنید.

Leave a comment

کلمه موردنظر را وارد کنید