مواد لازم:

ژله قرمز رنگ ۲ بسته

ژله آلوورا  ۲ بسته

بستنی وانیلی  ۲ لیوان

 

طرز تهیه:

برای تهیه این ژله ساده و جذاب ابتدا باید دو بسته ژله قرمز رنگ را درون ظرفی بریزید و به آن سه لیوان آب داغ اضافه کنید. با کمک یک هم زن دستی آن را خوب هم بزنید تا ژلاتین داخل پودر ژله کاملا حل شود.

ژله آماده شده را درون ظرف صافی بریزید و بگذارید درون یخچال تا کاملا خودش را بگیرد. بعد از اینکه ژله قرمز رنگ شما کاملا گرفته شد آن را از یخچال خارج کنید و با استفاده از یک قالب قلبی شکل ژله قرمز رنگ را به قلب های متوسط تقسیم کنید .

این ژله هایی که برش زده اید را درون ظرف جدا بچینید و درون یخچال بگذارید تا آب نشود.

سپس دو بسته ژله آلوورا را با دو لیوان آب جوش با کمک یک هم زن هم بزنید تا کاملا ژله باز شود بعد از این که پودر ژله کاملا حل شد دولیوان بستنی وانیلی که آب شده باشند را درون مایع ژله آلوورا بریزید و هم بزنید تا کاملا با یکدیگر حل شوند.

یک عدد قالب لوف را بردارید و مقدار از ژله بستنی که درست کرده اید را درون ظرف بریزید و بگذارید درون یخچال تا خودش را بگیرد.

بعد از اینکه ژله بستنی خودش را گرفت آن را از یخچال خارج کنید و ژله های قلبی شکلی که آماده کرده بودید را به حالت برعکس یعنی طوری که حالت پنج  باشد روی سطح ژله بستنی بگذارید و تا آخر بچینید بعد از این مرحله ژله بستنی باقی مانده را درون ظرف بریزید تا جایی که ژله های قلبی شکل کلا دیده نشوند.

مطلب پیشنهادی:   آش گندم و جو

قالب را درون یخچال بگذارید تا خودش را بگیرد. نکته مهمی که در این مرحله وجود دارد اندازه ژله های قلبی شما می باشد اگر ژله های قلبی شما بزرگ باشد که درون ژله بستنی شناور نمی شود ولی اگر قلب های شما کوچک بود کمی از ژله بستنی را درون ظرف بریزید تاجایی که کمی از پایه قلب ها درون ژله بستنی باقی بماند سپس بگذارید بگیرد در این حالت قلب های ژله ای درون ژله بستنی گیر می کند و تکان نمی خورد.

بعد از اینکه ژله بستنی شما به طور کامل بگیرد ژله قلبی شما آماده است می توانید آن را به حالت رولت برش بزنید و زیبایی و طعم آن لذت ببرید.

 

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

نوشته‌های تازه

, , , ,
نوشتهٔ پیشین
اسکمو آلبالویی
نوشتهٔ بعدی
بولانی ماشی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست