مواد لازم:

کره حیوانی ۴ قاشق آب شده

آب ولرم ۲/۵ لیوان

عسل یا نبات به میزان لازم

گلاب ۲ قاشق غذاخوری

زعفران دم کرده به میزان لازم

پودر دارچین به میزان لازم

گردو ، فندق، پسته و بادام به میزان لازم

زردچوبه ۲ قاشق غذاخوری

آرد گندم ۱۵۰ گرم

طرز تهیه:

ابتدا یک قابلمه مناسب را انتخاب کنید و آرد را درون آن بریزید و روی شعله متوسط قرار دهید و سپس آن را تفت دهید تا خامی آرد از بین برود و رنگ آن به قهوه ای بزند.

بعد از اینکه آرد را به خوبی تفت دادید کره حیوانی را درون قابلمه بریزید و به مدت ۳ الی ۴ دقیقه هم بزنید و سپس قابلمه را از روی شعله برداشته و شروع به اضافه کردن آب ولرم به آرد می کنیم و مرتب با یک همزن دستی میزنیم تا آرد گلوله گلوله نشود، اگر دیدید آرد گلوله گلوله می شود آن را از صافی عبور دهید تا باز شود.

بعد از اینکه مرحله قبل را به خوبی انجام دادید و آرد به غلظت مطلوبی رسید(غلظت آرد سلیقه ای است) دوباره آن را روی شعله قرار دهید و عسل و یا نباتی که آماده کرده اید را درون قابلمه بریزید و به طور مداوم هم بزنید تا مواد در آب حل شود.

در این مرحله شما وقتی دیدید که آب موجود در قابلمه به جوش آمده گلاب ، زردچوبه و زعفران دم کرده را درون قابلمه بریزید و دوباره هم بزنید و این کار را تا زمانی ادامه دهید تا وسط قابلمه حباب هایی را مشاهده کنید و زمانی این حباب ها را دیدید شما باید ۲ دقیقه هم زدن را ادامه دهید و سپس شعله را خاموش کنید و یک دم کنی روی قابلمه قرار دهید تا به خوبی دم بکشد.

مطلب پیشنهادی:   انچیلادای لوبیا و پنیر

برای دم شدن کاچی حدود ۱۵ دقیقه زمان لازم است و سپس شما می توانید با پودر دارچین و مغزهای آسیاب شده آن را تزیین کنید و به زائو بدهید تا این دسر خوشمزه و مقوی را نوش جان کند و انرژی از دست رفته خود را بدست آورد.

نوشته‌های تازه

, , ,
نوشتهٔ پیشین
خورش لوبیا سبز با سویا
نوشتهٔ بعدی
رنگینک خرما

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست