کشک بادمجان

آشپزیغذای سنتی
بدون دیدگاه
مواد لازم:
بادمجان: ۵ عدد
پیاز: ۲ عدد
سیر: ۵ حبه
نعناع خشک: ۲ قاشق غذاخوری
کشک: ۵ قاشق غذاخوری
گردوی خرد شده :۳ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل: به مقدار لازم
طرز تهیه:
بادمجان ها را پوست کنده و چند قسمت کنید، سپس نمک بزنید و ۱۵ دقیقه کناری بگذارید تا اب بادمجان خارج شود و در زمان سرخ کردن روغن کمتری مصرف کنید. پس از این مدت زمان بادمجان ها را در روغن داغ سرخ کنید. بادمجان ها را پس از سرخ کردن با سیر رنده شده مخلوط و خوب له کنید. نعنای خشک را ۱۰ دقیقه در اب خیس دهید. سپس درون مقداری روغن با حرارت ملایم تفت دهید. پیازها را نیز خرد کنید و با مقداری روغن سرخ نمایید.
نعنا داغ ، گردوهای خرد شده و بادمجان را به مخلوط پیاز و سیر اضافه کنید و با حرارت ملایم تفت دهید. کشک را با ۱/۴ لیوان آب سرد مخلوط کنید و به بادمجان ها اضافه نمایید و کمی تفت دهید تا اب اضافی غذا کشیده شود. کشک بادمجان را در ظرف بکشید و رویش را با پیاز داغ و کشک تزئین و سرو کنید . میتوانید کمی گوشت چرخ کرده آماده کنید و همراه با کشک بادمجان سرو نمایید. 
نکته ها : میتوانید از مقدار کمتر یا بیشتری سیر استفاد کنید. استفاده از گردو نیز سلیقه ای میباشد ( گردو برای رفع طبع سرد کشک مصرف میشود ). این کشک بادمجان به نوعی مجلسی است و اگر میخواهید کشک بادمجان کم چرب تری داشته باشید بجای سرخ کردن بادمجان ها را کبابی یا اب پز کنید. کشک بادمجان بعنوان غذای اصلی نیز میتواند مصرف شود.
مطلب پیشنهادی:   چنگمان کرمان

نوشته‌های تازه

نوشتهٔ پیشین
لازانیا گوشت
نوشتهٔ بعدی
خورشت ماست

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید