Blog

۵ مواد غذایی برای دفع فلزهای سنگین

۵ مواد غذایی برای دفع فلزهای سنگین

امروزه دنیا پر از سم شده، ما هر روزه آنها را جذب میکنیم، تنفس میکنیم و مواد شیمیایی و فلزهای سنگین را بداخل بدن وارد میکنیم. باکتری ها و قارچ های مضرر در حین متابولیسم سم ترشح میکنند.
بنایراین دو بار در سال سم زدایی کردن به پاکسازی بدن و از بین بردن مواد سمی کمک میکند، اما ۳۶۳ روز دیگر سال چطور، وقتی که ما سم ها را انباشته میکنیم ؟
چه میشد اگر غذایی که هر روز مصرف میکردیم نه تنها حاوی مواد مغذی بود بلکه حاوی موادی بود که سم ها را احاطه میکرد و باعث پاکسازی بافت های بدن میشد؟
چه میشد اگر رژیم غذایی ما حاوی مواد دفع کننده سموم بود ؟

با مواد غذایی ذکر شده در زیر، شما میتوانید اینکار را انجام دهید:

 1. کلورلا (انواع خزه های سبز و تک یاخته ای )
 2. اسپیرولینا
 3. گشنیز
 4. سیر
 5. جوانه گندم

+کلورلا و اسپیرولینا

دو مواد غذایی شگفت انگیزی هستند که در واقع جلبک هایی هستند که در آب تازه رشد کرده اند. کلورلا یک ساختار تک سلولی , گرد است که سرشار از کلروفیل که حاوی ۲۰ ویتامین و مواد معدنی و تمام اسید های آمینه ضروری میباشد.

+اسپیرولینا

یک ساختار چند سلولی مارپیچی میباشد که سرشار از کلروفیل و ۱۸ ویتامین و مواد معدنی و ۱۸ اسیدهای آمینه و امگا۳ و اسیدهای چرب امگا ۶ میباشد. هر دو این مواغذایی سرشار از پروتئین و آنتی اکسیدان هستند . و هردو نقش مهمی در جذب فلزهای سنگین و دیگر مواد سمی را دارند . آنها قادر به جذب سموم هستند , بسیار مهم است که جایی که از آن این مواد غذایی را تهیه میکنید معتبر باشد تا مطمئن شوید محصولی ر ا که خریداری میکنید در حال حاضر سموم فلزهای سنگین را از محیطی که آلوده بوده و رشد کرده است جذب نکرده باشد.

+سیر
سرشار از ویتامین C ، ویتامین B6 ،و منیزیم میباشد. ترکیبات فعال آن ، فسفر و آلیسین ، باعث خواص درمانی آن میشوند. سیر باعث پیشگیری و کاهش شدت ویروسها مانند سرماخوردگی و آنفولانزا میشود.

همچنین باعث پایین آوردن فشار خون ، کلسترول لیپوپروتئین کم چگالی میشود و یک آنتی اکسیدان میباشد.
سیر ضد باکتریایی ، ضد قارچ و ضد انگل است . جالب است بدانیدکه سیر فلزهای سنگین را احاطه کرده و به شما کمک میکند آنها را دفع کنید . خوردن روزانه ۳ یا بیشتر حبه سیر بسیار مفید است. همیشه ۱۰ دقیقه بعد از بریدن و یا خرد کردن سیر برای پخت و پز صبر کنید و یا آن را خام بخورید تا آلیسین آن شکل بگیرد.

+گشنیز

گشنیز نیز به فلزهای سنگین میچسبد و آنها را از خون و بافت های بدن بیرون میکشد و آنها را از بدن خارج میکند. در ضمن گشنیز یک آنتی اکسیدان قوی است که به خواب شما کمک میکند، باعث کاهش اضطراب میشود و قند خون را پایین می آورد. تخم گشنیز در واقع از همان گیاه گشنیز گرفته شده است.

+جوانه گندم

حاوی کلسیم , فسفر, پتاسیم, منیزیم , ویتامین B, A, C میباشد . جوانه گندم یک دفع کننده قوی سموم است که سموم را با آنزیم ها تغذیه کرده و بدن را از فلزهای سنگین و سایر مواد سمی موجود در بافت ها و اندام ها پاکسازی میکند.
مانند اسپیرولینا و کلورلا , جوانه گندم نیز منبع شگفت انگیزی از کلروفیل میباشد.

دستور تهیه غذایی مقوی

 • یک مشت حبه سیر
 • یک مشت پیاز خرد شده
 • یک مشت زنجبیل خرد شده
 • یک مشت ترب کوهی خرد شده
 • نصف مشت فلفل هابانرو خرد شده
 • سرکه سیب خالص

آنها را داخل یک مخلوط کن ریخته و ۳ تا ۶ سانتی متر سرکه سیب بریزید. همه ترکیبات بهتر است ارگانیک باشد.

Leave a comment

کلمه موردنظر را وارد کنید