شناسایی ۱۵ بیمار مبتلا به کرونا در خوزستان – ۲۴ اسفند

ویروس کرونا

اهواز – ایرنا – سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز با اشاره به شناسایی ۱۵ بیمار جدید مبتلا به ویروس کرونا، تعداد مبتلایان به این ویروس را در ۲۴ اسقند در استان را ۱۷۳ نفر اعلام کرد.

به گزارش روز جمعه ایرنا به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز، علی احسان‌پور با ارائه آمار بیماری کرونا در استان، اظهار داشت: از ابتدای اپیدمی تا کنون شمار مبتلایان به ویروس کرونا به ۱۷۳ نفر رسیده و در ۲۴ ساعت گذشته ۱۵ بیمار جدید شناسایی شده که اقدامات لازم برای آنها در حال انجام است.

وی افزود: شهر اهواز با ۹ بیمار جدید همچنان بالاترین آمار را در بین شهرستان‌های استان دارد و پنج بیمار بعدی مربوط به آبادان و یک بیمار مربوط به دزفول است.

احسان‌پور با اشاره به بهبود ۷۹ نفر از بیماران مبتلا به استان اضافه کرد: خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی در اثر این بیماری نداشته ایم و تعداد بیماران فوت شده مربوط به بیماری کرونا همان ۳۰ مورد روز گذشته است.

وی تصریح کرد: با توجه به اوج گرفتن بروز بیماری در استان، تلاش کادر درمانی برای معالجه این بیماران افزایش یافته است و در حال حاضر ۶۴ بیمار در مراکز درمانی منتخب استان بستری هستند.

بر اساس این گزارش، با احتساب آمار جدید مبتلایان به ویروس کرونا، تعداد بیماران در اهواز به ۸۴ نفر، آبادان ۱۸ نفر و شوشتر ۱۷ نفر، اندیمشک ۱۶ نفر، دزفول هفت نفر، مسجد سلیمان چهار نفر، ماهشهر چهار نفر، بهبهان پنج نفر، شادگان سه نفر، هندیجان ۲ نفر، امیدیه ۲ نفر، شوش ۲ نفر، اندیکا ۲ نفر و باوی ۲ نفر، همچنین شهرهای رامشیر، گتوند، خرمشهر، باغملک و کارون هر کدام یک نفر بیمار رسیده است.

مطلب پیشنهادی:   9 صفحه آلوده که پس از تماس با آنها دست ها را باید سریعا شست

فرهاد ابول نژادیان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور ظهر روز ۲۲ اسفند اعلام کرده است: تعداد بیماران کرونا در خوزستان به ۱۵۸ نفر رسیده که از این تعداد ۳۰ نفر (بیش از یک پنجم آنها) فوت کرده‌، ۵۹ نفر بهبود یافته و ۶۹ نفر بستری هستند.

ویروس کرونا که رسما کووید – ۱۹ نام دارد، نخستین بار در شهر ووهان چین شناسایی شد تا کنون به بیش از  یکصد کشور سرایت کرده و سازمان بهداشت جهانی را برآن داشته است تا وضعیت فوق العاده اعلام کند.

نوشته‌های تازه

, , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
تعداد مبتلایان کرونا به تفکیک شهرهای خوزستان / اهواز، در صدر آمار ابتلا
نوشتهٔ بعدی
خاصیت اسطوخودوس برای سلامتی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید