از محصولات بهداشتی مشترک استفاده نکنید

سبک زندگی

لوازم آرایشی بهداشتی که نباید مشترکا استفاده کنید

بسیاری از آیتم های شخصی و لوازم های آرایشی و بهداشتی هستند که حتما فقط باید خودتان از آن ها استفاده کنید. لوازم آرایش یکی از همین موارد بسیار مهم است. البته بعضی از لوازم های آرایشی را می توانید با یکدیگر به اشتراک بگذارید اما از محصولات بهداشتی مشترک استفاده نکنید. در این قسمت از سبک زندگی  مجیدفود به تعدادی از آن ها اشاره خواهیم کرد.

لوازم آرایشی مشترک

ناخن گیر:

از آن جایی که ناخن با آلودگی های زیادی مواجه است. به همین دلیل باید مراقب باشید که ناخن گیرها را با یکدیگر به اشتراک نگذارید زیرا باکتری را به ناخن های فرد دیگر انتقال می دهد. اگر هم مجبور به قرض گرفتن ناخن گیر شدید، بهتر است که آن ها را ضد عفونی کرده و بعد استفاده کنید. پس از این که خودتان هم استفاده کردید، دوباره آن را ضدعفونی کنید.

موچین:

موچین می تواند عامل انتقال دهنده باکتری و جرم زیر پوست و دیگر ابزارآلات باشد. همچنین می تواند زخم ها را به دیگر افراد انتقال دهد بنابراین هرگز نباید آن را با کسی به اشتراک بگذارید.

تیغ:

به اشتراک گذاشتن تیغ ها یک کار ممنوعه است. تیغ موهای روی صورت شما را می زداید و سلول های پوستی را دچار مشکل می کند. سطح باکتری و آلودگی را نیز بالا می برد بنابراین هرگز نباید تیغ مخصوص اصلاح صورت را با هیچ کس، حتی اعضای خانواده ی خود به اشتراک بگذارید.

حوله:

هرگز نباید حوله خود را با کسی به اشتراک بگذارید. اگر نیاز به قرض گرفتن حوله دارید، حتماً آن را داخل آب ضد عفونی کننده بیاندازید. اما تا زمانی که مجبور نشده اید، این کار را انجام ندهید.

مطلب پیشنهادی:   جایگزین هایی طبیعی برای شوینده های مضر

لیف:

شاید لیف جزء لوازم آرایشی نباشد اما جزء مهم ترین لوازم بهداشتی محسوب می شود که هرگز مجاز نیستید آن را با کسی استفاده کنید. لیف سلول های مرده پوست را با خودش بر می دارد بنابراین اشتراک گذاری آن با فرد دیگر به پوست شما و طرف مقابل آسیب وارد خواهد کرد.

ریمل و دیگر لوازم مربوط به آرایش چشم:

قرض گرفتن ریمل از فرد دیگر، عاملی برای مشکلات بینایی است و شما را مستعد عفونت های باکتریایی پوست می کند. پس نباید از ریمل دیگران، خط چشم و سایه استفاده کنید.

براش های آرایشی:

براش های آرایشی هستند که هرگز نباید آن ها را با دیگران به اشتراک بگذارید. زیرا خطر انتقال آلودگی و جرم باکتری را بالا می برند و پوست شما را مستعد عفونت می کنند. پس هرگز این ریسک را نکنید.

محصولات داخل قوطی:

کرم چشم، کانسیلر و رژگونه که داخل قوطی هستند. نباید با شخص دیگری به اشتراک گذاشته شوند زیرا شما با انگشت خود آن ها را لمس می کنید در نتیجه آلودگی های روی پوست شما به دیگری منتقل می شود.

بالم لب و رژ لب:

محصولات آرایشی که با دهان برخورد می کنند، عامل انتقال باکتری، قارچ و ویروس هستند. پس هرگز بالم لب و رژ لب را با کسی به اشتراک نگذارید. زیرا آلودگی های داخل بزاق را به فرد دیگر منتقل می کند.

مسواک و خمیر دندان:

مسواک و خمیر دندان هرگز نباید با کسی به اشتراک گذاشته شوند. شاید از قبل هم در مورد مسواک شنیده بوده باشید اما خمیر دندان هم بسیار مهم است. زیرا زمانی که همه خمیر دندان را به مسواک می زنید، ممکن است دهانه آن به مسواک شما برخورد کند. در نتیجه جرم های دهان را به فرد دیگری انتقال می دهد.

مطلب پیشنهادی:   4 اشتباه دکوراسیون اتاق نشینمن و راه حل آنها

دئودورانت های رولی:

دئودورانت ها می توانند باکتری های موجود در عرق را به فرد دیگر منتقل کنند. در نتیجه هرگز نباید آن را با کسی به اشتراک بگذارید زیرا مستقیماً به پوست شما برخورد می کند.

 

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

نوشته‌های تازه

, , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
حلوای اوماج
نوشتهٔ بعدی
سالاد ماکارونی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست