رفع استرس در چند ثانیه

سلامتی

همه ی ما در زندگی روزمره دچار استرس می شویم و هر کس به نحوی سعی می کند که نجات پیدا کند یا بهتر است بگوییم کاهش استرس را به بهترین شکل انجام دهد. مطمئنا نمی توانیم راهکارها را همیشه انجام دهیم بهترین راه کار آن است که در لحظه انجام گیرد نکته مهم اینجاست که با اعضای بدن می توانید حرکت های مختلفی انجام دهید که فشار را کنترل کنید.

رفع استرس

فشار پشت سر

سر پر از فشار است که به طور مستقیم و موثر می شود سطح استرس آن را کاهش داد. برای انجام این کار در محیط کار می توانید روی صندلی بنشینید و تکیه دهید و با دو انگشت پشت گردن که متصل به سر است را ۲۰ ثانیه ماساژ دهید بیشتر استرس در طول روز در شانه ها و گردن جمع میشود و ماساژ این ناحیه ها آن را درمان می کند.

گوشها را فشار دهید 

بسیاری از کارشناسان ادعا میکنند گوش بهترین نقطه درمان است و برای همین در عکس العمل شناسی برای کاهش تورم و درد بدن استفاده می شود. به همین منظور توصیه می شود این ناحیه را با پنبه وحتی خودکار ماساژ و در طول آن نفس های عمیق آهسته ای بکشید.

فشار نقطه ای در سینه 

اضطراب باعث می شود فراموش کنیم نفس بکشیم این نکته کمک می کند استرسی که در سینه جمع شده را با نفس عادی کاهش دهیم .هنگام تنفس با ۳ انگشت روی سینه بمالید اگر تجربه استرس های مزمن را دارید این کارا وسط دو ابرو انجام دهید تا اعصابتان آرام شود.

مطلب پیشنهادی:   آشنايي با خواص و مضرات بادمجان

به وسیله  حرکات شکم 

بسیاری از کارشناسان ترجیح می دهند از این ناحیه استفاده کنند چون حرکاتی را ایجاد می کند که سینه را آزاد و تنفس را بهبود می بخشد. بیمارانی که این کار را انجام می دهند و تنفس عمیق میکشند حال خوبی دارند و به سرعت از استرش و تنش های روانی رها می شوند.

ساعد را هم می توانید برای کاهش استرس فشار دهید

 عصبانیت انرژی معکوسی در بدن ایجاد می کند با این کار به شما کمک می کنیم که انرژی را از راه درست تامین و استرس تان کاهش یابد، دقت کنید که با ماساژ درست این نقطه تنش را سریعا رفع خواهید کرد.

 به وسیله کف دست

یکی دیگر از نقاط مخصوص برای رفع اضطراب با کمک طب فشاری، کف دست است . برای این کار کافیست زمانی که استرس را تشیخص دادید با فشار کف دست استرس را کاهش دهید به همین سادگی.

فشار ساق پا با انگشت 

ساق پا بخش دیگری است برای کاهش اضطراب .اگر در بخش فوقانی بدن احساس استرس دارید ماساژ این ناحیه عالی است .این ناحیه برای افرادی که خیلی استرس دارند بخصوص خانم ها مفید است.با فشار در ناحیه پا  ذهن را آزاد کنید که یکی از بهترین درمان های پانکراس است.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

نوشته‌های تازه

, ,
نوشتهٔ پیشین
جیب تاجر مرغ
نوشتهٔ بعدی
کراسینی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست