سالاد کاپریس

آشپزیسالاد

سالاد کاپریس از معروف ترین سالادهای ایتالیایی است . این سالاد ساده تهیه می شود و مواد اولیه آن نیز محدود هستند. سالاد کاپریس با استفاده از برش های گوجه فرنگی ، پنیر موتزارلا ، ریحان سبز تازه تهیه می شود و سس آن نیز ترتیب خاصی از روغن زیتون ، نمک و سرکه بالزامیک است . اما آنچه سالاد کاپریس را متفاوت و خاص کرده است ترکیب طعم خاص همین مواد ساده و نحوه متنوع سرو آن است . سالاد کاپریس امروزه فقط یک سالاد ایتالیایی نیست بلکه سالاد بین المللی است و در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار می گیرد و در منو بیشتر رستوران ها دیده می شود.

مواد لازم سالاد کاپریس

گوجه فرنگی ۳ عدد

شکر ۱/۲ قاشق چایخوری

نمک ۱/۲ قاشق چایخوری

پنیر موتزارلا ۵۰۰ گرم

ریحان تازه خورد شده ۱/۴ پیمانه

سرکه بالزامیک برای سس روی سالاد

روغن زیتون برای سس روی سالاد

فلفل سیاه سائیده به مقدار لازم

برگ ریحان برای سرو

طرز تهیه سالاد کاپریس

گوجه ها و پنیر موتزارلا را به عرض ۶ میلی متر برش بزنید. بهتر است برش های پنیر به اندازه و قطر گوجه ها باشد.گوجه ها را در سینی بزرگی کنار هم بچینید.

شکر را با نصف مقدار نمک مخلوط کنید و روی تمام گوجه بمالید.حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید تا دانه های شکر روی گوجه ها ناپدید شوند  ( در واقع جذب گوجه ها می شوند )

در ظرف مخصوص سرو یک برش گوجه و یک برش موتزارلا بچینید و این کار را ادامه دهید تا تمام ظرف با برش های موتزارلا و گوجه پر شود.ریحان های خرد شده را نیزمی توانید بین برشها بریزید. می توانید از برگهای درشت ریحان استفاده کنید و بین برش ها برگهای کامل ریحان قرار دهید.

مطلب پیشنهادی:   سوپ کرم مرغ

روی برش های گوجه و موتزارلا و نمک بپاشید و  فلفل سیاه بپاشید.روغن زیتون را روی برش ها بریزید.

در این مرحله ریحان های خرد شده را بریزید . و میتوانید برگ ریحان را نیز در وسط یا کنار سالاد برای سرو قرار دهید.سرکه بالزامیک را روی برش ها بریزید.بفرمایید سالاد ایتالیایی کاپریس ، بسیار خوشمزه و دلچسب

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

نوشته‌های تازه

, , , ,
نوشتهٔ پیشین
سالاد یونانی با سیب زمینی
نوشتهٔ بعدی
گوشفیل

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست