چرا همیشه موفقیت بعد شکست سراغمون میاد؟

سبک زندگی

دلیل رسیدن به بهترین موفقیت بعد بدترین شکست

اینکه شما در پروژه ای که خیلی دوست دارید و برای آن زحمت کشیدید شکست بخورید، قطعاً یکی از بزرگترین درد های دنیا برایتان محسوب می شود. شکست می تواند بزرگترین عامل متوقف کننده افراد برای تلاش باشد اما یک راز مهم در این باره وجود دارد و آن هم این است که شما می توانید بعد از شکست بزرگ به یک موفقیت بزرگ تر برسید.

موفقیت بعد شکست

شکست پیش زمینه موفقیت است یعنی باید شکست بخورید تا بتوانید برنده شوید. معمولاً بزرگترین پیروزی ها بعد از بدترین شکست ها به دست می آید. مسیر شما به سمت موفقیت با شکست های بزرگ همراه است که در این قسمت چند دلیل برای این موضوع به شما خواهیم گفت.

شکست؛ راز مصمم بودن است:

موفقیت نیاز به این دارد که شما مصمم باشید. برای ایجاد یک بیزینس موفقیت آمیز یا نوشتن پرفروش ترین کتاب یا برنده شدن در یک رقابت، یا ساختن یک برنامه تلویزیونی باید مصمم باشید و در کار خود پابرجا و ثابت قدم باقی بمانید و به یکباره تسلیم نشوید. احتمالاً شما هم به این فکر کرده اید که افراد موفق از همان اول با انگیزه متولد شده اند و شما این اتفاق برایتان نیافتاده است اما این تفکر غلط است.

مصمم بودن هیچ گاه هنگام تولد جزء ویژگی های ذاتی فرد نیست. مصمم بودن، داشتن انگیزه، پایداری و ثبات قدم، چیزی است که شما در مسیر به آن می رسید.

هنگامی که در موضوعی شکست می خورید، بیشتر مصمم می شوید تا به خودتان ثابت کنید که می توانید کاری را به انجام برسانید. به همین دلیل است که به شما می گوییم بعد از شکست بیشتر مصمم می شوید که یک اصل بزرگ در موفقیت است.

مطلب پیشنهادی:   خوشبو کردن خانه

شکست باعث خلاقیت می شود:

راه های زیادی برای تحریک خلاقیت وجود دارد، مثل مدیتیشن، خواندن کتاب، وارد شدن در یک گفت و گو با افراد روشنفکر، گوش دادن به موسیقی و ورزش کردن، خوردن یک فنجان قهوه یا چای سبز در طبیعت.

جالب است بدانید که شکست بزرگ ترین عامل تحریک خلاقیت شما است. هنگامی که شما شکست می خورید، اگر با یک طرز فکر مثبت به آن واکنش نشان دهید، قطعاً برایتان معجزه می کند، زیرا متوجه شدید که راهی را پیدا کردید که جواب نمی دهد. حال باید دنبال راه حل بهتری باشید.

شکست باعث ایجاد ایده ها، راه حل ها و استراتژی های جدید می شود که قبلا آن ها را امتحان نکرده اید. ممکن است دردناک باشد اما شما را به سمت مسیر جدید سوق می دهد.

متوجه اشتباهات خود می شوید:

شکست باعث می شود که شما متوجه اشتباهات خود شوید و تغییر مسیر دهید. بعد از شکست و پی بردن به اشتباهات و خطاهایتان شما راه درست را خواهید یافت و با تغییر مسیر و تلاش به موفقیت می رسید.

در شکست دوستان واقعی خود را می یابید:

برخی از به ظاهر دوستان تنها در زمان موفقیت در کنارمان هستند و در زمان سختی تنهایمان می گذارند. شکست سبب می شود که شما دوستان واقعی خود را می یابید، دوستانی که در زمان سختی ها نیز تنهایمان نمی گذارند و ما را رها نمی کنند پس سعی کنید در جهت هدفتان به پیش روید و نترسید، در صورت شکست نیز در عوض صاحب دوستان واقعی خواهید شد.

مطلب پیشنهادی:   دروغ هایی در مورد زندگی مشترک که نباید باور کنید

شکست باعث غلبه بر ترس ها می شود:

بعد از شکست داشتن جرات و جسارت تبدیل به بخشی از وجود افراد می شود. در شکست افراد می فهمند که شکست زمین خوردن نیست و همیشه یک شانس دیگر برای جبران اشتباه وجود دارد و کلید موفقیت این است که اجازه ندهیم باخت و شکست پایان راه باشد.

با هر شکست، سرسخت تر میشوید:

اگر بعد از هر شکست برای رسیدن به هدف خود تلاش کنید برای بسیاری از افراد که خودشان را باور ندارند و دلایل زیادی می آورند که نمی توانند به فلان هدف برسند، الگو می شوید و کمک بزرگی به آنها می کنید. سرسخت شدن شما پس از هر شکست یکی از عوامل اصلی رسیدن به موفقیت هاست.

شکست شخصیت شما را نشان می دهد:

همه چیز حتی شکست به یک دلیل خاص اتفاق می افتد. هر چیزی یک هدفی دارد و شما نباید از این حقیقت فاصله بگیرید. شکست همیشه با هدفِ نشان دادن شخصیت ما اتفاق می افتد. در واقع شکست را تجربه می کنیم تا ویژگی هایی در خودمان را کشف کنیم که هرگز به روش های دیگر نمی توانیم آن ها را در خودمان بشناسیم.

شکست به ما نشان می دهد که چه کسی هستیم. معمولاً اکثر ما افراد در زمان های سخت ویژگی های بزرگ و منحصر به فرد خودمان را می شناسیم.

 

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

 

نوشته‌های تازه

, , , ,
نوشتهٔ پیشین
گفت و گوی درست با همسر برای استحکام زندگی
نوشتهٔ بعدی
مرغ برشته مراکشی

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست