تارت شکلاتی با بیسکویت

آشپزیدسرها

تارت شکلاتی با بیسکویت جزو تارت های خوشمزه و لذیذی است که به راحتی می توان آن را در منزل تهیه کرد. تارت ها نوعی شیرینی هستند که می توان در انواع مختلف شکلاتی و میوه ای درست کرد. برای تهیه تارت روی آن را باز می گذارند و برای پوشش روی آن به دلخواه و سلیقه از شکلات و میوه استفاده می شود. نکته مهم در تهیه تارت ها این است که خمیر تارت نباید هیچ وقت پف کند.برای تهیه با مجید فود همراه شوید.

مواد لازم برای تهیه خمیر تارت

بیسکویت کاکائویی ۳ بسته

کره ۱۰۰ گرم

شیر ۱ لیوان سر خالی

مواد میانی تارت

پودر خامه ۶ قاشق غذاخوری

پودر قند ۴ قاشق غذاخوری

شیر ۱ استکان

وانیل نوک قاشق چایخوری

مواد لازم برای گاناش روی تارت

خامه صبحانه ۱۰۰ گرم

شکلات ۱۰۰ گرم

طرز تهیه تارت شکلاتی با بیسکویت

مرحله اول

در یک کاسه بیسکویت ها را با یک گوشت کوب دستی پودر می کنیم . کره ذوب شده و شیر را اضافه می کنیم و خوب مخلوط می کنیم. وقتی مواد منسجم و خمیر مانند شد، آن را در قالب مخصوص تارت یا قالب معمولی می ریزیم. برای اینکه بتوانید در آخر دسر را راحت از قالب در بیارید، قبل از ریختن مواد، کف و دیواره قالب را نایلون یا کاغذ روغنی بگذارید.

مرحله دوم

خمیر آماده شده را داخل قالب می ریزیم .کف و کناره های قالب را با مواد صاف و فشرده می کنیم و مواد را تا ارتفاع ۲سانت روی دیواره قالب می آوریم. سپس آن را به مدت نیم ساعت در فریزر قرار می دهیم.زمانیکه خمیر داخل یخچال هست، مواد میانی تارت را آماده می کنیم. برای این کار در یک ظرف پودر خامه، پودر قند، شیر و وانیل را با همزن مخلوط می کنیم. سعی کنید شیر را به مقداری اضافه کنید که وقتی با مواد مخلوط شد، غلظتش مثل خامه قنادی باشد.

مطلب پیشنهادی:   بولگوگی
مرحله سوم

مواد را با دور تند همزن به مدت حداقل ۵ دقیقه می زنیم .تا زمانیکه وقتی همزن را خاموش کردیم، رد پره های همزن روی خامه مانده باشد . باشد.وقتی مواد میانی آماده شد، قالب خمیر را از فریزر برداشته و خمیر را از قالب در می آوریم و در ظرف سرو قرار می دهیم. بعد هم موادی را که درست کردیم، داخل خمیر می ریزیم و با قاشق مواد را کاملا داخل خمیر صاف می کنیم. تارت آماده شده را مجددا  نیم ساعت داخل یخچال می گذاریم.

مرحله چهارم

در ادامه برای آماده کردن گاناش شکلاتی برای روی تارت، خامه صبحانه را توی ظرف کوچکی ریخته و روی حرارت ملایم قرار می دهیم.  خامه که باز شد، شکلات خرد شده را اضافه کرده و شعله را خاموش می کنیم .مدام آن را هم می زنیم تا شکلات با حرارت خامه ذوب شود و گاناش یکدست شود.

مرحله آخر

در انتها وقتی گاناش خنک شد، آن را به عنوان آخرین لایه روی تارت می ریزیم و روی آن را با ذوق و سلیقه خود با توت فرنگی و پودر پسته یا هر چیز دیگری که دوست داشتید، تزیین می کنیم. دوباره تارت را یکی دو ساعتی در یخچال قرار می دهیم تا خودش را بگیرد و کامل ببندد. بعد از یک تا دو ساعت تارت آماده است.

برای دیدن مقالات بیشتر اینجا کلیک کنید.

نوشته‌های تازه

, , , ,
نوشتهٔ پیشین
فینگر فود رول کالباس
نوشتهٔ بعدی
اشتباهات بد در دوران رژیم

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست