روش های رفع استرس

سلامتی

با طب فشاری، استرس را در چند ثانیه رفع کنید:

همه ی ما در زندگی روزمره دچار استرس می شویم. هر کس به نحوی سعی دارد از استرس نجات پیدا کند . مطمئنا نمی توانیم راهکارها را همیشه انجام دهیم. بهترین راه کار آن است که در لحظه انجام گیرد. نکته مهم اینجاست که با اعضای بدن می توانید حرکت های مختلفی انجام داده و  فشار را کنترل کنید.
در این بخش از مجیدفود به روش های رفع استرس می پردازیم.
روش های رفع استرس
رفع استرس

فشار پشت سر برای رفع استرس:

سر پر از فشار است که به طور مستقیم و موثر می شود سطح استرس آن را کاهش داد. برای انجام این کار در محیط کار می توانید روی صندلی بنشینید و تکیه دهید و با دو انگشت پشت گردن که متصل به سر است را ۲۰ ثانیه ماساژ دهید. بیشتر استرس در طول روز در شانه ها و گردن جمع میشود و ماساژ این ناحیه ها استرس را درمان می کند.

گوشها را فشار دهید تا استرس شما کاهش یابد:

بسیاری از کارشناسان ادعا میکنند گوش بهترین نقطه درمان استرس است و برای همین در عکس العمل شناسی برای کاهش تورم و درد بدن استفاده می شود به همین منظور توصیه می شود این ناحیه را با پنبه وحتی خودکار ماساژ و در طول آن نفس های عمیق اهسته ای بکشید.

فشار نقطه ای در سینه برای رفع و کاهش استرس:

استرس باعث می شود فراموش کنیم نفس بکشیم این نکته کمک می کند استرسی که در سینه جمع شده را با نفس عادی کاهش دهیم هنگام تنفس با ۳ انگشت روی سینه بمالید اگر تجربه استرس های مزمن را دارید این کارا وسط دو ابرو انجام دهید تا اعصابتان آرام شود.

به وسیله شکم هم می توانید استرس را کاهش دهید:

بسیاری از کارشناسان ترجیح می دهند از این ناحیه استفاده کنند چون حرکاتی را ایجاد می کند که سینه را آزاد و تنفس را بهبود می بخشد بیمارانی که این کار را انجام می دهند و تنفس عمیق میکشند حال خوبی دارند و به سرعت از استرش و تنش های روانی رها می شوند.

ساعد را هم می توانید برای کاهش استرس فشار دهید:

استرس عصبانیت انرژی معکوسی در بدن ایجاد می کند با این کار به شما کمک می کنیم که انرژی را از راه درست تامین و استرس تان کاهش یابد ، دقت کنید که با ماساژ درست این نقطه تنش را سریعا رفع خواهید کرد.

کاهش استرس به وسیله کف دست:

یکی دیگر از نقاط مخصوص برای رفع استرس با کمک طب فشاری ، کف دست است که برای این کار کافیست زمانی که استرس را تشیخص دادید با فشار کف دست استرس را کاهش دهید به همین سادگی.

فشار ساقه پا با انگشت برای کاهش استرس:

ساق پا بخش دیگری است برای کاهش استرس ، اگر در بخش فوقانی بدن احساس استرس دارید ماساژ این ناحیه عالی است این ناحیه برای افرادی که خیلی استرس دارند بخصوص خانم ها مفید است.
با فشار در ناحیه پا استرس های ذهن را آزاد کنید که یکی از بهترین درمان های پانکراس است.
مطلب پیشنهادی:   بهترین دمنوش ها برای تقویت و رشد پیاز مو

نوشته‌های تازه

, ,
نوشتهٔ پیشین
کمر درد را بدون ورزش آرام کنید
نوشتهٔ بعدی
با موی باز بخوابیم یا بسته؟

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست